На 11 юни 2009 г. (четвъртък) от 9 до 12.30 часа в зала № 2 на Община Стара Загора ще се проведе стартова среща на партньорите по проект „Изграждане на електронна платформа за обмен на добри практики и развитие на регионален туризъм”. Водеща организация по проекта е Община Стара Загора, а партньори по изпълнението са Департамент Дром, Франция, Община Лариса от Гърция и Община Сливен. На срещата партньорите ще представят своите добри практики в организацията и управлението на туризма.

Регионалният исторически музей – Стара Загора ще бъде представен от ст.н.с. д-р Евгения Иванова, вр. и.д. директор и Георги Илиев – екскурзовод.

Партньорите по проекта ще посетят експозицията на РИМ, Неолитни жилища, Античния форумен комплекс при западната порта в Стара Загора