На 12 юли 2012 г. от 18:00 ч.

в Култов комплекс Ески джамия

в сътрудничество с

Италианския културен институт в София, Министерството на външните работи на Република Италия, Почетно консулство в Стара Загора, под патронажа на Италианското посолство

ВИ КАНЯТ

на откриването на изложба

Италианският патент между минало, настояще и бъдеще. Реставрацията: Методи и средства на италианското "превъзходство" между изкуство, наука и технологии.

Изложбата съдържа 30 постера, които проследяват историята и методологията на реставрация на паметници на културата в Италия от XVIII в. до наши дни. Това разкрива и отношението към историческото наследство през различните епохи както и гледната точка към необходимостта от съхраняването му. Представени са модерните техники, които се използват за реставрирането на книги, мозайки, гоблени, стенописи, живописни платна и архитектурни ценности. Специален постер е посветен на двайсетгодишната история на реставрацията на "Тайната вечеря" на Леонардо да Винчи.